U Opatiji je od 9. do 12. lipnja 2022. godine održan 11. kongres Hrvatske udruge medicinskih sestara s međunarodnim sudjelovanjem „Sestrinstvo bez granica“. Na stručnom usavršavanju sudjelovale su nastavnice zdravstvene njege Medicinske škole Varaždin Patricija Jakopović, Iva Delonga Habek, Marijana Dugi, Martina Đunđek i Tamara Zadravec te nastavnici iz partnerskih škola na projektu – Marinela Rožaj iz Srednje škole Pregrada te Mirko Gašparić i Valentina Fabić iz Srednje škole Čakovec.
Na kongresu je svečano obilježena 95. godišnjica osnivanja najveće nacionalne udruge koja predstavlja medicinske sestre u krovnim europskim i svjetskim organizacijama – Europskom udruženju medicinskih sestara (EFN-u) i Međunarodnom vijeću medicinskih sestara (ICN-u). Teme kongresa bile su utjecaj digitalizacije na sestrinsku profesiju, unapređenje sestrinske prakse, zakonska regulativa i obrazovanje medicinskih sestara te medicinske sestre i tehničari kao radna snaga. Kongres je posjetilo oko 500 sudionika iz zemlje i inozemstva i prezentirana su 233 stručna rada.
Nastavnice Tamara Zadravec i Marijana Dugi aktivno su sudjelovale na kongresu izlaganjem stručnog rada pod nazivom „Iskustva učenika Medicinske škole Varaždin s realizacijom kliničke nastave i upotrebom digitalnih alata“ kojim su prezentirale rezultate istraživanja koje su provele u svrhu saznanja kakva iskustva imaju učenici smjera medicinska sestra opće njege / medicinski tehničar opće njege s realizacijom kliničke nastave u školskoj godini 2021./2022. Na osnovi dobivenih rezultata istaknule su nekoliko zaključaka istraživanja koji su važni u obrazovanju medicinskih sestara: klinička nastava i interakcija s pacijentima imaju ključnu ulogu u stjecanju znanja i vještina, većina učenika s veseljem odrađuje kliničku nastavu u bolnici, smatraju je pozitivnim iskustvom i lakše usvajaju znanja i vještine na odjelu nego u specijaliziranoj učionici ili virtualno. Virtualno učenje neophodno je u današnje vrijeme, ali nije učinkovita alternativa u obrazovanju medicinskih sestara.